Inauguracja czwartego cyklu projektu Uniwersytet Otwarty – Zdrowo żyć i aktywnym być

Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Collegium Medicum im. dra Władysława Biegańskiego od września 2022 roku cyklicznie zapraszało seniorów do udziału w projekcie „Uniwersytet Otwarty – Zdrowo żyć i aktywnym być”. Za nami już trzy cykle spotkań w murach UJD oraz jeden cykl za granicą – w Uniwersytecie w Żylinie (Słowacja).

Dziś, w sobotę 20 kwietnia 2024 r., o 9:00 zainaugurowano ostatnią, czwartą, edycję projektu w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez dyrektor UCKU mgr Sylwię Stachurską-Ćwiek, która przedstawiła uczestnikom założenia projektu przygotowanego z myślą o nich. Na wydarzeniu władze uczelni reprezentowała prorektor ds. studenckich dr hab. Joanna Warońska-Gęsiarz, prof. UJD. Prorektor przywitała uczestników projektu oraz zachęciła ich do korzystania z wydarzeń kulturalnych i naukowych naszej uczelni organizowanych na rzecz społeczeństwa, w tym szczególnie dla seniorów.

Z ramienia Collegium Medicum im. dra Władysława Biegańskiego z uczestnikami projektu spotkała się prodziekan ds. studencko-dydaktycznych dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD, która wygłosiła wykład inauguracyjny na temat tego czy kosmetyki mogą być niebezpieczne.

Następnie, zgodnie z harmonogramem, seniorki i seniorzy wysłuchali wykładu lek. Kamili Ślęzak-Januszko na temat chorób zwyrodnieniowych stawów.

Po zajęciach wykładowych uczestnicy projektu w mniejszych grupach wzięli udział w zajęciach warsztatowych dotyczących zdrowego żywienia, dbałości o skórę dojrzałą.

Przypomnijmy, że zajęcia w ramach projektu przeznaczone są dla osób, które ukończyły 60-ty rok życia i są dla nich bezpłatne. Kolejne spotkania zaplanowano na soboty: 18.05.2024r., 25.05.2024r. oraz 15.06.2024r. w murach Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a 26-27 kwietnia 2024r. oraz 17-18 maja 2024r. odbywać się będą edycje zagraniczne dla seniorów ze Słowacji w Uniwersytecie w Żylinie.

Część wykładów zrealizowanych w ramach projektu mogą Państwo obejrzeć tutaj.

Zdj. Aleksandra Kozak (UCKU)