Projekt: zdrowym żyć i aktywnym być


Deklaracja uczestnictwa w projekcie


21.10.2023r. 

W sobotni poranek, 21 października 2023 roku, zainaugurowaliśmy kolejną, już III edycję projektu „Uniwersytet Otwarty – Zdrowo żyć i aktywnym być” przeznaczonego dla osób, które ukończyły 60-ty rok życia.
Uczestników powitały mgr Sylwia Stachurska-Ćwiek – Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD – Prodziekan ds. studencko-dydaktycznych Collegium Medicum im. dra W. Biegańskiego UJD. Następnie zaprosiły zgromadzonych na wykład inauguracyjny. Tego dnia wszyscy seniorzy uczestniczący w projekcie wysłuchali wykładu na temat kości i mięśni, który wygłosiła lek. med. Kamila Ślęzak-Januszko – wykładowca Collegium Medicum im. dra W. Biegańskiego UJD. Kolejno odbyły się zajęcia w grupach dotyczące tematów: pierwszej pomocy z mgr Dorotą Goleniowską, pielęgnacji skóry dojrzałej z mgr Agnieszką Surgiel-Gemzą, manicure z mgr Anną Ślusarek oraz zdrowego żywienia z mgr Karoliną Górnik-Horn.
Uczestnicy wydarzenia potwierdzali, że zarówno wykłady, jak i zajęcia spełniają ich oczekiwania.
Zapraszamy na czwartą, ostatnią, edycję projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być”, która zaplanowana została na pierwsze półrocze 2024 roku. Osoby chętne zachęcamy do kontaktu z Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, tel.: 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143 lub kontakt e-mail: ucku@ujd.edu.pl.
Zdj. mgr Aleksandra Kozak (UCKU)
Opr. mgr Irena Kozerska (UCKU) 

17.10.2023r. 

Informujemy, że zwolniło się kilka miejsc dla osób chętnych, które ukończyły 60-ty rok życia, do udziału w III edycji projektu "Zdrowo żyć - aktywnym być. Zajęcia w ramach III cyklu projektu zostały zaplanowane na cztery soboty: 21 października, 4 listopada, 18 listopada oraz 2 grudnia 2023 r.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z UCKU tel.: 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143 lub mail: ucku@ujd.edu.pl

11.10.2023r. 

Informujemy, że rekrutacja na III cykl projektu "Zdrowo żyć - aktywnym być" została już zamknięta - zgłosiła się wystarczająca ilość osób. Wszystkich Państwa chętnych zapraszamy do rekrutacji na IV (ostatni) cykl projektu, który zaplanowany został na wiosnę 2024 roku.

09.10.2023r.

Relacje z wykładów i zajęć w ramach projektu "Zdrowo żyć - aktywnym być" możecie Państwo zobaczyć na stronie internetowej:

https://www.youtube.com/@UCKUUJD

Przypominamy, że zostało kilka miejsc na III edycję projektu "Zdrowo żyć - aktywnym być". Zajęcia zostały zaplanowane na cztery soboty: 21 października, 4 listopada, 18 listopada oraz 2 grudnia 2023 r. 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z UCKU tel.: 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143 lub mail: ucku@ujd.edu.pl

Zapraszamy! 

04.10.2023r. 

W dniach 29-30.09.2023 r w ramach międzynarodowego projektu” Zdrowo żyć aktywnym być”, którego organizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego, kadra akademicka Zakładu Kosmetologii i Biologii Medycznej przeprowadziła zajęcia dla słowackich Seniorów.

Magister Ewa Starczewska pokazała najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Seniorki pod czujnym okiem Pani Magister poznały techniki wykonywania profesjonalnego makijażu.

Sobotni dzień Seniorki spędziły z mgr Agnieszką Surgiel-Gemza, mgr Anną Ślusarek oraz dr Magdaleną Myga-Nowak. Magister Agnieszka Surgiel –Gemza poprowadziła zajęcia z zakresu właściwej pielęgnacji skóry dojrzałej. Seniorki miały możliwość nie tylko poznania, ale też wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Natomiast mgr Anna Ślusarek zajęła się pielęgnacją skóry dłoni i paznokci. Pani Doktor natomiast rozmawiała z Seniorkami o jakości surowców kosmetycznych, składzie i bezpieczeństwie stosowania kosmetyków.

Po zajęciach odbyło się spotkanie podsumowujące zajęcia oraz uroczystość wręczenia certyfikatów oraz drobnych pamiątkowych podarunków, w których uczestniczyły też: Pani dyrektor Instytutu Kształcenia Ustawicznego na Uniwersytecie w Żylinie Lucia Hrebeňároveá, Ľubica Mindeková i Jana Sňahničanová – koordynatorki Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie w Żylinie. Było to wyjątkowo wzruszające spotkanie, a piękne podziękowania ze strony Seniorek zostaną na zawsze w naszych sercach.

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi Biel za profesjonalne tłumaczenie zajęć na język słowacki.

Zdj. dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD

Opr. dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD

28.09.2023r.

W minionym tygodniu rozpoczęły się zajęcia w ramach międzynarodowego projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być” na Uniwersytecie w Żylinie. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie reprezentowały: Sylwia Stachurska-Ćwiek – dyrektor UCKU oraz Aleksandra Kozak – główny specjalista UCKU, a partnerem z Uniwersytetu Żylińskiego ze strony słowackiej: Lucia Hrebeňárová - dyrektor Instytutu Kształcenia Ustawicznego na https://www.facebook.com/u3vzilina/posts/pfbid02cpjKDqpJAR1fRYo9mTkvaFdgBZDqrcNf8KpDQ1oxiGebS2oWkRwggr2mDa1fskqwl

Przypominamy, że zostało jeszcze ostatnie miejsca dla osób, które ukończyły 60-ty rok życia w ramach III edycji projektu na naszym Uniwersytecie. Zajęcia będą odbywały się w soboty: 21 października, 4 listopada, 18 listopada, 2 grudnia 2023 roku. Zapraszamy do kontaktu: ucku@ujd.edu.pl lub pod nr tel.: 343783120.

Zapraszamy!

Zdj. Sylwia Stachurska-Ćwiek, Aleksandra Kozak

plan zajęć Żylina

30.06.2023r. 

Z dbałością o seniorów: „Zdrowo żyć – aktywnym być” – zakończenie II cyklu projektu

Czerwiec to miesiąc kończenia wielu aktywności zaplanowanych na Uniwersytecie na bieżący rok akademicki. Jedną z ważniejszych w roku 2022/2023 w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Ustawicznego była realizacja projektu “Uniwersytet otwarty - zdrowo żyć i aktywnym być”. W czerwcu odbyło się ostatnie spotkanie w ramach drugiego cyklu tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że projekt zorganizowany przez Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego wraz z Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób, które ukończyły 60-ty rok życia.

Dziękujemy za owocną współpracę wszystkim prowadzącym z Collegium Medicum UJD oraz Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych, a w szczególności: prof. dr hab. Danucie Kołożyn-Krajewskiej, dr Magdalenie Mydze-Nowak, prof. UJD oraz lek med. Kamili Ślęzak-Januszko, dr Beacie Mikucie, mgr Dorocie Goleniewskiej, mgr Dorocie Bojanek-Mazur, mgr Karolinie Górnik-Horn, mgr Annie Radler, mgr Annie Ślusarek, mgr Agnieszce Surgiel-Gemzie.

Seniorów chętnych do udziału w trzeciej edycji programu zapraszamy do kontaktu z UCKU – mail: ucku@ujd.edu.pl lub tel. 343783120. Zajęcia zostały zaplanowane na cztery soboty: 21 października, 4 i 18 listopada oraz 2 grudnia 2023 roku. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Należy złożyć wypełnioną deklarację, która znajduje się na górze strony.

fot. mgr Aleksandra Kozak (UCKU)

oprac. mgr I. Kozerska (UCKU)

19.06.2023r. 

17 czerwca 2023 roku, odbyły się ostatnie zaplanowane zajęcia w ramach II edycji projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być”. Uczestniczki wzięły udział w zaplanowanych warsztatach dotyczących pielęgnacji skóry dojrzałej, pielęgnacji dłoni oraz pierwszej pomocy. Lek. med. Kamili Ślęzak-Januszko wygłosiła czwarty w tym cyklu wykład dotyczący hormonów, leków, witamin i kosmetyków. Całe wydarzenie zamykał wykład dotyczący zdrowego żywienia, który wygłosiła prof. dr hab. Danuta Kołożyn-Krajewska. Uczestniczki bawiły się świetnie i miały nadzieję na uczestnictwo w tego typu wydarzeniach w kolejnych latach akademickich na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.

Zdj. mgr Aleksandra Kozak

12.04.2023r. 

Harmonogram II cyklu projektu "Zdrowo żyć i aktywnym być"


24.02.2023r.

W listopadzie i grudniu 2022 roku w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie odbyły się wykłady oraz warsztaty w ramach projektu “Uniwersytet otwarty - zdrowo żyć i aktywnym być”.

Projekt zorganizowany przez Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Wydział Nauk o Zdrowiu spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników (48 osób), którzy aktywnie uczestniczyli w wykładach i zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia, odżywiania, https://www.youtube.com/watch?v=hVaFnY11jaM

Zajęcia w ramach II cyklu projektu zaplanowano na soboty 2023 roku: 22 kwietnia, 20 maja, 3 czerwca, 17 czerwca.

Zostało kilka ostatnich miejsc – zapraszamy do kontaktu z UCKU – mail: ucku@ujd.edu.pl lub tel. 343783120.

27.12.2022r. 

Przed budynkiem Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Zbierskiego 2/4 zostały ustawione stojaki wystawiennicze zewnętrzne, na których informujemy o projekcie dla seniorów "Zdrowo żyć i aktywnym być". 

19.12.2022r. 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zakończył się pierwszy cykl wykładów i warsztatów w ramach międzynarodowego projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być”. Uczestnicy przedsięwzięcia spotkali się w murach naszej Uczelni w cztery soboty, aby wysłuchać wykładów i wziąć udział w zajęciach praktycznych dotyczących zdrowego stylu życia, odżywiania, kosmetologii skóry dojrzałej i aktywności sportowej. Zajęcia w ramach wydarzenia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Druga edycja zajęć rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. Rekrutacja trwa. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z UCKU: tel. 34 3783120 lub e-mail: ucku@ujd.edu.pl

Zapraszamy!

11.11.2022r. 

W mediach o projekcie "Zdrowo żyć i aktywnym być" 

https://www.radiojura.pl/zdrowym-byc-czyli-propozycja-dla-seniorow-od-12-listopada-ruszaja-warsztaty.html

10.11.2022r.

Piszą o nas - rozmowa z dr Magdaleną Mygą-Nowak, prof. UJD 

https://zycieczestochowy.pl/rusza-projekt-dla-seniorow-zdrowym-zyc-i-aktywnym-byc-rozmawiamy-o-nim-z-dr-magdalena-myga-nowak/?fbclid=IwAR3nQljf8JdHPyJrjLJxoOZWOUB8atGVHHFbolJECIfpzCeK2NFzEgzlnhA

02.11.2022r. 

Harmonogram I cyklu projektu "Zdrowo żyć i aktywnym być"

26.10.2022r. 

Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego prowadzi rekrutację na bezpłatne wykłady i warsztaty z zakresu: pielęgnacji skóry dojrzałej, zdrowego stylu życia oraz pierwszej pomocy.

Rekrutacja rozpoczyna się 03.11.2022 r., decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia przeznaczone są dla grupy wiekowej 60+.

Pierwszy cykl projektu rozpoczyna się 12.11.2022r. Zajęcia w ramach pierwszego cyklu odbywają się w soboty: 12.11.2022 r., 26.11.2022r., 3.12.2022r.,17.12.2022r. w godz. od 9.00 do 14.00.

Szczegółowe informacje oraz zapisy udzielane są przez Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Zbierskiego 2/4, pok. 309, tel. 343783120.

Karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie:

https://www.ujd.edu.pl/.../rekrutacja-na-zajecia-zdrowym...

Zdjęcia