MEDYCYNA ESTETYCZNA DLA LEKARZY W CZĘSTOCHOWIE!

Nowy kierunek na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJD – nowe możliwości

Uniwersytet im. Długosza w Częstochowie otwiera w roku 2023 studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy i lekarzy stomatologów

Medycyna Estetyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauk medycznych, obejmująca zagadnienia z zakresu dermatologii, chirurgii, endokrynologii, alergologii, laseroterapii czy wpływu innych czynników fizycznych na skórę.

Kult piękna powoduje, iż zabiegi medycyny estetycznej są popularne a zainteresowanie takimi procedurami stale rośnie.

Jesteś lekarzem lub lekarzem dentystą i planujesz poszerzyć ofertę swojego gabinetu zapraszamy na studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej dla Lekarzy, zdobędziesz nowe umiejętności i wiedzę. Poznasz najbardziej popularne zabiegi takie jak redukcja zmarszczek toksyną botulinową, czy wypełnienia kwasem hialuronowym jak również protokoły łączone z wykorzystaniem laseroterapii, produktów autologicznych czy stymulatorów tkankowych.

• Największa ilość godzin dydaktycznych – łącznie 270 godzin w 2 semestrach
  • Podział godzin: teoria 65 godzin (24%), zajęcia praktyczne 205 godzin (76%)
  • Zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków i wykładowców: lekarzy, kosmetologa, specjalistę z obrazowania diagnostycznego, ekonomistę, prawnika, dietetyka

Program studiów oparty jest o najnowsze badania kliniczne oraz najnowsze trendy w medycynie estetycznej obejmujące:

• Produkty: kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, nici estetyczne, osocze PRP, fibryna iPRF i filler autologiczny, do mezoterapii, lipolizy oraz stymulacji komórkowej
  • Urządzenia zabiegowe, w tym RF nieinwayjny, RF frakcyjny, HIFU, karboksyterapia, laser naczyniowy, q-switch nanosekundowy i frakcyjny ablacyjny CO2,
  • Łączone protokoły zabiegowe, w tym laserowa rewitalizacja skóry w połączeniu z produktami autologicznymi
  • Urządzenia diagnostyczne, w tym medyczna kamera diagnostyczna do oceny gładkiej i owłosionej, USG wysokiej częstotliwości do diagnostyki skóry

ZAJĘCIA W GRUPACH 12-OSOBOWYCH W NOWOCZESNEJ SALI WARSZTATOWEJ

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA