Międzynarodowy grant dla Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego!

Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego przy współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu wygrało międzynarodowy projekt „Zdrowo żyć i aktywnym być”! W ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki-Doskonała Nauka. Projekt został wyłoniony przez Ministra Edukacji i Nauki i zmienił status oceny na zakwalifikowany do finansowania. Ocena ewaluacji jest pozytywna, a przyznane środki wynoszą 153 115,00 zł. Nasz Uniwersytet będzie współpracował z Uniwersytetem w Żylinie (Słowacja).

Projekt „Zdrowo żyć i aktywnym być" dedykowany jest seniorom. Celem projektu jest organizacja przedsięwzięć ukazujących w przystępny sposób przydatność wiedzy naukowej dotyczącej zdrowego stylu życia, odżywiania, kosmetologii skóry dojrzałej i aktywności sportowej.Wykłady i warsztaty pozytywnie wpłyną zapewne nie tylko na świadomość i kondycję zdrowotną seniorów, pośrednio będą oddziaływać również na ich kondycję psychiczną. Zakładamy, że zaplanowane działania będą spowalniać, a nawet zapobiegać,częstym w tej grupie wiekowej powikłaniom depresyjnym i lękowym.

Rekrutacja dla uczestników projektu zostanie ogłoszona po podpisaniu umowy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Źródło zdjęcia: strona internetowa pixabay.com

Licencja: CC0