Pierwsi goście w ramach programu Erasmus+ w UCKU

Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego UJD w dniach od 5 do 7 grudnia 2022 r. gości pracownice Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu w Ostrawie (Czechy) w ramach programu Erasmus+. Odwiedziły nas panie: Anna Dobošová, Jitka Sršňová. Na spotkaniach z pracownikami UCKU korzystamy z możliwości wymiany doświadczeń dotyczących edukacji przez całe życie, organizacji kursów językowych, a także zajęć dla seniorów. Nasze koleżanki z Ostrawy szczególnie zainteresowały się projektem „Zdrowym żyć i aktywnym być”. Przeprowadzono rozmowy, które staną się, mamy nadzieję, początkiem do przygotowania podobnego projektu międzynarodowego dla osób 60+ z Polski i Czech. Oprócz budynków Uczelni nasi goście z wielkim zainteresowaniem zwiedzali Jasną Górę, spacerowali po alejach Najświętszej Maryi Panny oraz próbowali specjałów polskiej kuchni.

Zdj. Irena Sykulska