Projekt "Zdrowo żyć i aktywnym być"

Projekt ”Zdrowo żyć i aktywnym być” w Uniwersytecie w Żylinie.
W dniach 29-30.09.2023 r w ramach międzynarodowego projektu” Zdrowo żyć aktywnym być”, którego organizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego, kadra akademicka Zakładu Kosmetologii i Biologii Medycznej przeprowadziła zajęcia dla słowackich Seniorów.
Magister Ewa Starczewska pokazała najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Seniorki pod czujnym okiem Pani Magister poznały techniki wykonywania profesjonalnego makijażu.
Sobotni dzień Seniorki spędziły z mgr Agnieszką Surgiel-Gemza, mgr Anną Ślusarek oraz dr Magdaleną Myga-Nowak. Magister Agnieszka Surgiel –Gemza poprowadziła zajęcia z zakresu właściwej pielęgnacji skóry dojrzałej. Seniorki miały możliwość nie tylko poznania, ale też wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Natomiast mgr Anna Ślusarek zajęła się pielęgnacją skóry dłoni i paznokci. Pani Doktor natomiast rozmawiała z Seniorkami o jakości surowców kosmetycznych, składzie i bezpieczeństwie stosowania kosmetyków.
Po zajęciach odbyło się spotkanie podsumowujące zajęcia oraz uroczystość wręczenia certyfikatów oraz drobnych pamiątkowych podarunków, w których uczestniczyły też: Pani dyrektor Instytutu Kształcenia Ustawicznego na Uniwersytecie w Żylinie Lucia Hrebeňároveá, Ľubica Mindeková i Jana Sňahničanová – koordynatorki Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie w Żylinie. Było to wyjątkowo wzruszające spotkanie, a piękne podziękowania ze strony Seniorek zostaną na zawsze w naszych sercach.
Serdecznie dziękujemy: Pani Kasi Biel za profesjonalne tłumaczenie zajęć na język słowacki.

Zdj. dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD

Opr. dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD