Uniwersytet otwarty dla seniorów

W sobotni poranek, 21 października 2023 roku, zainaugurowaliśmy kolejną, już III edycję projektu „Uniwersytet Otwarty – Zdrowo żyć i aktywnym być” przeznaczonego dla osób, które ukończyły 60-ty rok życia.
Uczestników powitały mgr Sylwia Stachurska-Ćwiek – Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz dr Magdalena Myga-Nowak, prof. UJD – Prodziekan ds. studencko-dydaktycznych Collegium Medicum im. dra W. Biegańskiego UJD. Następnie zaprosiły zgromadzonych na wykład inauguracyjny. Tego dnia wszyscy seniorzy uczestniczący w projekcie wysłuchali wykładu na temat kości i mięśni, który wygłosiła lek. med. Kamila Ślęzak-Januszko – wykładowca Collegium Medicum im. dra W. Biegańskiego UJD. Kolejno odbyły się zajęcia w grupach dotyczące tematów: pierwszej pomocy z mgr Dorotą Goleniowską, pielęgnacji skóry dojrzałej z mgr Agnieszką Surgiel-Gemzą, manicure z mgr Anną Ślusarek oraz zdrowego żywienia z mgr Karoliną Górnik-Horn.
Uczestnicy wydarzenia potwierdzali, że zarówno wykłady, jak i zajęcia spełniają ich oczekiwania.
Zapraszamy na czwartą, ostatnią, edycję projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być”, która zaplanowana została na pierwsze półrocze 2024 roku. Osoby chętne zachęcamy do kontaktu z Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, tel.: 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143 lub kontakt e-mail: ucku@ujd.edu.pl.
Zdj. mgr Aleksandra Kozak (UCKU)
Opr. mgr Irena Kozerska (UCKU)