Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

W mijającym roku akademickim Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego realizowało główne założenia Uniwersytetu Otwartego UJD poprzez prowadzenie zajęć dla osób w każdym wieku. Dzieci mogły skorzystać z kursu wiedzy o krajach anglojęzycznych dla dzieci i młodzieży, odrobinę starsi uczestniczyli w zajęciach języka japońskiego dla młodzieży, a osoby dorosłe kontynuowały naukę na kursie języka francuskiego. Dla obcokrajowców poprowadziliśmy kursy języka polskiego jako obcego zarówno w murach Uniwersytetu, jak i na zewnątrz. Z dbałością o seniorów nasze Centrum we współpracy z Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego zaprosiło do aktywnego spędzenia czasu osoby, które ukończyły 60-ty rok życia. W roku akademickim 2022/2023 przeprowadzone zostały dwa cykle projektu „Uniwersytet otwarty - zdrowo żyć i aktywnym być” (na rok 2023/2024 zaplanowano kolejne dwie edycje tego wydarzenia).
W tym roku akademickim studenci Uniwersytetu Jana Długosza mogli wybierać z oferty aż 11 zaplanowanych grup językowych, organizowanego przez Centrum przedmiotu swobodnego wyboru (PSW), m. in. języka chińskiego, japońskiego, hiszpańskiego, włoskiego, czeskiego, chorwackiego, portugalskiego na różnych poziomach zaawansowania. UCKU uczestniczy także w koordynowaniu organizacji kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, w ramach Centrum Kształcenia Nauczycieli. W strukturze Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego wyodrębniona została nowa jednostka Sekcja/Centrum Innowacyjnej Dydaktyki, której celem jest długofalowe wsparcia rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich i wdrażania innowacji dydaktycznych.
Niezmiennie, zgodnie z założeniami naszej jednostki, zajmujemy się prowadzeniem studiów podyplomowych od strony administracyjnej. Na przełomie czerwca i lipca 2023 roku odbyły się obrony prac końcowych na kierunkach: logopedia (cykl IV), neurologopedia (cykl II) oraz zarządzanie placówką oświatową (cykl X). W kolejnym roku akademickim kontynuowane będą studia podyplomowe na kierunkach: logopedia i administracja publiczna (na pozostałe kierunki rekrutacja trwa).

Przypominamy, że rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych i kursów trwa do 30 września 2023 r. Zapraszamy do kontaktu tel.: + 48 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143 lub e-mail: ucku@ujd.edu.pl

UCKU nie zwalnia tempa i przygotowuje nową ofertę na kolejny rok akademicki – zapraszamy do śledzenia naszej strony: http://www.ucku.ujd.edu.pl oraz profilu na Facebook-u: https://www.facebook.com/akademickiecku