Zbiórka potrzebnych rzeczy dla Ukrainy

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez społeczność Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie zbiórce darów dla osób z Ukrainy, która rozpocznie się 28.02.2022 o godz. 12.00 (w poniedziałek zakończy się o godz. 15.00) a od 01.03.2022 będzie trwała aż do odwołania codziennie w dni powszednie od godziny 9.30 do godz. 14.30.

Szczególnie potrzebne są:

- koce, śpiwory, materace, karimaty
- ręczniki
- środki opatrunkowe (bandaże, plastry, gazy, maseczki, rękawiczki)
- środki higieniczne (mydła, szampony, chusteczki, papier toaletowy, ręczniki papierowe, pieluchy dla dzieci, podpaski, baterie, latarki)
- środki do dezynfekcji (żele, spraye, chusteczki antybakteryjne)
- żywność z długim terminem ważności.

Ze względów epidemiologicznych rzeczy powinny być nowe.
Uwaga! Nie zbieramy odzieży.

Uczelnie partnerskie z Ukrainy skierowały do naszej wspólnoty prośbę o wysłanie przedmiotów medycznych:

- bandaże, opaski uciskowe, bandaże, nadtlenek

- środki znieczulające,

- szew z igłami (średnica min. 30 mm

- leki na przeziębienie i kaszel

- leki na zaburzenia żołądkowo-jelitowe

- maści na rany

- leki przeciwhistaminowe

- preparaty do przemywania ran

Miejsce zbiórki:

- parter budynku przy ulicy Waszyngtona 4/8

- parter budynku przy ul. Zbierskiego 2/4

Bardzo prosimy o przygotowanie rzeczy, które mogą Państwo przekazać dla osób potrzebujących w Ukrainie i uchodźców ukraińskich w Polsce.

Zbiórka odbywa się na podstawie decyzji JM Rektor Uniwersytetu w ramach akcji Solidarni z Ukrainą!